Gayrimenkul Değerleme ;

Gayrimenkul değerlemesi; kamu, tüzel veya özel kişiler mülkiyetinde bulunan gayrimenkul/gayrimenkullerin değişik ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla gayrimenkul ve gayrimenkul üzerindeki hak ve mükellefiyetlerin konusunda uzman kişilerce çeşitli değerleme yöntemleri kullanılarak belirli bir tarihteki olası değerinin bağımsız ve tarafsız olarak belirlenmesini ve rapor haline getirilmesini kapsayan değerleme hizmetidir.

Proje Değerleme

Üzerinde proje geliştirilmesi planlanan taşınmaz / taşınmazların mülkiyet, mülkiyet sınırları, imar durumu ve diğer hukuki durumlarının tespitlerinin yapılarak en iyi ve en verimli kullanım analizleri yapan, tasarlanan projeler için finansal ve fizibilite analizleri yapan bir değerleme hizmetidir.

Makina ve Techizat Değerlemesi

Genelde faaliyet konusu imalat veya hizmet olan işletmelerin bünyesinde yer alan makine ve teçhizatların güncel piyasa değerini belirleyen değerleme hizmetidir.

Gemi Değerlemesi;

Gemi, Yat, Denizaltı ve yüzen platformlar gayrimenkul kapsamında değerlendirilmektedir. Bu varlıklar maliyetleri, ağırlıkları, kapasiteleri ve bandıralarına göre değerlendirilir. Petrol, gaz platformları, araştırma gemileri gibi tesislerin değer tespitlerinde bu kapsamda konunun uzmanları ile birlikte yapılmaktadır.